ПЛАН РАБОТЫ Ў ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ

01.09.2020

Дата

Час правядзення

Назва мерапрыемства

Клас

Адказны

 18.01

Дзень выратавальніка

10.00-11.00

Конкурс творчых работ “Выратавальнікі вачыма дзяцей”

2-7

Кл. кіраўнікі

11.00-13.00

Вялікі Калядны канцэрт “У пошуках дабрыні” 

2-11

Зубель Т.Ф.,

Садоўская В.Г.

13.00-14.00

Валанцёрская дзейнасць   “Шляхамі добрых спраў”. Аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям  

2-11

Ляшковіч В.Я.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта. Кансультацыя для бацькоў вучняў 1-4 класаў “Камп’ютар і дзеці: будзьце пільнымі!”   

 

Бяльковіч А.М.

  25.01

Дзень юных інтэлектуалаў

10.00-11.00

Інтэлектуальная гульня паміж камандамі школьнікаў, выпускнікоў і настаўнікаў “Таццянін дзень”

8-11

Асаенка М.Т.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта Кансультацыя для бацькоў вучняў 5-6 класаў “Бацькі як прыклад для падражання”.

 

Бяльковіч А.М.

 01.02

Дзень  школьных сяброў

10.00-11.00

 Калаж “Школьнае жыццё”  

5-11

 Кл.кіраўнікі

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы ў рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

17.00-21.00

Вечар сустрэчы школьных сяброў “Сустрэча з юнацтвам, сустрэча з дзяцінствам”

8-11

Ляшковіч В.Я.

12.00-13.00

Правядзенне заняткаў з элементамі трэнінга “Здаровы лад жыцця”                                          

8-10

Бяльковіч А.М.

08.02

Дзень здароўя

10.00-11.00

Піянерскі сбор “Кажуць, на вайне дзяцей не бывае” (да Дня юнага героя-антыфашыста)

5-8

Карабейка Н.П.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

Спартыўная эстафета “У здаровым целе – здаровы дух”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

12.00-13.00

Кніжная выстава “Дзеці суровай пары  ліхалецця”  (да Дня юнага героя-антыфашыста)

2-11

Лісіца І.П.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта  Кансультацыя для бацькоў, чые дзеці знаходзяцца ў СНС “Здольнасці і прафесійныя інтарэсы майго дзіцяці. Дапамога ў прафесійным выбары” (9 клас) , “Галоўныя жыццёвыя патрэбы падлетка”   (7 клас)

 

Бяльковіч А.М.

15.02

Дзень   памяці

10.00-11.00

Гадзіна роздуму “Салдат вайны не выбірае” (да Дня памяці воінаў-інтэрнацыналістаў)

5-11

Віркоўская А.В.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы ў рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

12.00-13.00

Валанцёрская дзейнасць   “Шляхамі добрых спраў”. Аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям  

2-11

Кл.кіраўнікі

 

10.00-12.00

 

 

12.00-13.00

Работа кансультацыйнага пункта.

 Кансультацыя для бацькоў па выніках дыягностыкі прафесійнай накіраванасці, сферы інтарэсаў, здольнасцей

Трэнінгавы занятак для вучняў  “Шляхі выхаду з канфліктаў”     

 

 

 

 

7-8

Бяльковіч А.М.

19.00-21.30

Святочная прграма “Пожелаем друг другу любви” да Дня Святога Валянціна

8-11

Шышла Т.В.

22.02

 

Дзень абаронцаў Айчыны

10.00-11.00

Ранішнік “Юныя Абаронцы” (да Дня  абаронцаў Айчыны)

2-4

Мурашка А.В.

10.00-11.00

Конкурсная праграма “Мой папа – самы, самы…”

5-7

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

11.00-12.00

Моўны турнір  «Наша мова – цудоўная, спеўная….» (да Дня роднай мовы)

5-8

Малашэвіч В.В.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта. Кансультацыя  “Установление эмоционального контакта с детьми с ОПФР в системе «ребенок-родитель»

 

Бяльковіч А.М.

19.00-21.30

Віктарына да Дня абаронца Айчыны

8-11

Ляшковіч В.Я.

29.02

 

                Дзень  барацьбы са шкоднымі звычкамі

10.00-11.00

Дыскусія “Не трэба баяцца, трэба ведаць” да Міжнароднага дня барацьбы з наркотыкамі

7-11

Шышла Т.В.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

10.00-12.00

 

 

 

12.00-13.00

Правядзенне індывідуальных кансультацый законным прадстаўнікам навучэнцаў пачатковых класаў, у якіх цяжкасці ў навучанні і паводзінах

Афармленне інфармацыйнага калажу “Я – супраць НАРКОТЫКАЎ!”

 

Бяльковіч А.М.

07.03

Дзень  вясны

10.00-11.00

Святочны канцэрт «Праздник самых милых дам – бабушек, сестрёнок, мам»  

2-11

СППС

11.00-12.00

Конкурсная праграма “Девицы – Умелицы»

8-11

Хасянеыіч М.І.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

 

10.00-12.00

 

12.00-13.00

Работа кансультацыйнага пункта Кансультацыя “Дзіцячая агрэсіўнасць і яе прычыны”  

- Трэнінгавыя заняткі “Людзі існуюць адзін для аднаго”  

 

 

 

5-7

Бяльковіч А.М.

14.03

Дзень  здароўя

10.00-11.00

Квэст-гульня “Мы за здаровы лад жыцця”

8-11

Ляшковіч В.Я.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная” Спартыўная гадзіна. «Дужыя і спрытныя»

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта

Кансультацыя  «Самастойнасць дзіцяці ў час выканання дамашняга задання. Як яе развіваць?”

 Кансультацыя для бацькоў, чые дзеці знаходзяцца ў СНС “Стварэнне адносін узаемадзеяння”

 

Бяльковіч А,м,

21.03

                                                      Дзень міласэрнасці

10.00-11.00

“22 сакавіка. День, які так і не завяршыўся…” (да Дня памяці Хатынскай трагедыі”

5-11

Пташник Н.П.

11.00-12.00

“Хатынь – адна са спаленых вёсак” Наведванне мемарыяльнага комплекса “Хатынь” да 75 годдзя вызвалення Рэспублікі Беларусь ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

2-4

Карабейка Н.П.

12.00-13.00

Работа кансультацыйнага пункта Кансультацыя «Рознагалоссе ў сям’і і яго ўздзеянне на вучэбную паспяховасць  дзіцяці”

 

Бяльковіч А.М.

13.00-14.00

Валанцёрская дзейнасць   “Шляхамі добрых спраў”. Аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям  

2-11

Кл.кіраўнікі

28.03

Дзень  прававых ведаў

10.00-11.00

 Інтэлектуальна-прававая   гульня “Ведай свае правы, але   не забывай   пра абавязкі”

5-7

 Карабейка Н.П.

10.00-11.00

  Квэст-гульня “Знатакі права”

8-11

 Ляшковіч В.Я.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

10.00-12.00

 

 

12.00-13.00

Работа кансультацыйнага пункта

Кансультацыя «Дзіцячы эгаізм. Як яго пераадолець?”

Занятак-трэнінг “Умей кіраваць сваімі эмоцыямі”

 

 

 

11

Бяльковіч А.М.

11.04

Дзень  здароўя

10.00-11.00

Віктарына, прысвечанае сусветнаму Дню здароўя

2-11

 Ляшковіч В.Я.

 

11.00-12.00

Спартыўная эстафета “Сёння ў эстафеце дарослыя і дзеці”

5-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта Кансультацыя для бацькоў 9, 11 класаў “Перадэкзаменацыйны стрэс як фактар суіцыдальных паводзін дзіцяці”      

 

Бяльковіч А.М.

18.04

Дзень роднага краю

10.00-11.00

Брейн-рынг «Усё аб малой радзіме»

5-11

Малашэвич У.Л.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Пратасевіч І.А.,

Лапіцкі М.П.

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта Кансультацыя для бацькоў, чые дзеці знаходзяцца ў СНС “Браты і сёстры ў адной сям’е”

 

Бяльковіч А.М.

12.00-13.00

Акцыя “Памятным мясцінам узорны парадак”

5-11

Кл.кіраўнікі

25.04

Дзень  экалогіі

10.00-11.00

 Экалагічная віктарына   “Загадкі прыроды”

2-6

 Карабейка Н.П.

10.00-11.00

 Акцыя-рэквіем “Чарнобыльская свечка”

7-11

Ляшковіч В.Я.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

 

10.00-12.00

 

12.00-13.00

Работа кансультацыйнага пункта

Кансультацыя “Прычыны і наступствы дзіцячай сарамлівасці”

Занятак з элементамі трэнінгу “Прафілактыка стрэсу” для вучняў 

 

 

 

9-11

Бяльковіч А.М.

02.05

Дзень працы

10.00-11.00

Працоўны дэсант «Добрыя справы» (дапамога ветэранам ВАВ і адзінокім прыстарэлым людзям)

5-11

Карабейка Н.П.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

12.00-13.00

Акцыя «Чысты школьны двор»

2-11

Кл кіраўнікі

 

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта. Кансультацыя “Як падрыхтаваць выпускніка да паспяховай здачы экзаменаў і ЦТ”

 

Бяльковіч А.М.

09.05

Дзень памяці

10.00-11.00

Мітынг ля помніка загінуўшых у гады ВАВ “Мы этой памяти верны”

10.00-11.00

Ляшковіч В.Я.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

12.00-13.00

Віртуальнае падарожжа “Гістарычныя помнікі малой радзімы”

5-11

Пташнік Н.П.

16.05

Дзень сям’і

10.00-11.00

Фестываль сямейных традыцый

2-11

СППС

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэа

лізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

 

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта

Кансультацыя для бацькоў, чые дзеці знаходзяцца ў СНС “Праблемы і складанасці падлеткавага ўзросту”

 

 

Бяльковіч А.М.

23.05

Дзень бяспечных паводзін

10.00-11.00

Дыскусія “Мая бяспека у маіх руках”

2-11

Карабейка Н.П.

11.00-12.00

Спартыўныя мерапрыемствы у рамках рэалізацыі праекта “Міншчына спартыўная”

2-11

Лапіцкі М.П.

Пратасевіч І.А.

 

10.00-12.00

Работа кансультацыйнага пункта.

Кансультацыя для бацькоў вучняў 9, 11 класаў “Дапамога сям’і ў правільнай прафесійнай арыентацыі дзіцяці”

 

Бяльковіч А.М.

30.05

Дзень развітання

10.00-11.00

Свята апошняга званка «Из школьной гавани уходят коробли”

1-11

Ляшкович В.Я.

 

10.00-12.00

 

12.00-13.00

Работа кансультацыйнага пункта.

Кансультацыя “Праблема даверу ва ўзаемаадносінах паміж бацькамі і дзецьмі”

Выпуск буклетаў да Сусветнага дня без табака “”Скажам “НЕ” пасіўнаму курэнню”

 

 

 

5-11

Бяльковіч А.М.